KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17133332
nr 1713 3332
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 72, "Yttersta Tvärgränd". Olja på duk, 67x96 cm, yttermått inklusive ram: 82x111 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 juli 2025
kl 18:23:50
100 kr
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson